TPC spol. s r. o.

Firma TPC byla založena v Jičíně v roce 1990. V té době patřila vůbec mezi první firmy u nás, které se zabývaly dovozem, prodejem a servisem výpočetní techniky. V roce 1996 změnila právní formu na společnost s ručením omezeným a úspěšně pokračovala v aktivitách původní firmy. Možná si nás někteří z Vás budou pamatovat ještě z dob, kdy jsme pro Vás řešili dodávky počítačových sítí na klíč s aktivními prvky CNet, instalaci diskových polí RAID a v neposlední řadě i kompletaci a dodávky notebooků vlastní značky Quartana. Trh se postupně nasytil velkým množstvím počítačových a síťových komponent různých značek, včetně notebooků a my hledali jinou oblast, kde bychom mohli uplatnit získané zkušenosti a nebýt jen pouhými „přehazovači krabic“.

Veškeré síly jsme tak napnuli do rozšíření nabídky pokladních systémů a periferií, kterým jsme se do té doby věnovali jen okrajově. Vybudovali jsme vlastní značku Virtuos®, která na trhu úspěšně působí již od roku 2000. Po tuto dobu si Virtuos® vybudoval renomé silné a stabilní značky, která je mezi zákazníky velmi oblíbena především díky její vysoké kvalitě a poskytovaným službám na profesionální úrovni.

Díky dosaženým úspěchům na trhu s pokladními systémy Virtuos® se nám podařilo vybudovat vlastní sídlo firmy a opustit tak nájemní prostory, které pro nás nebyly svou velikostí a uspořádáním vyhovující. Od roku 2005 sídlíme v jičínské průmyslové zóně, kde disponujeme dostatečnými skladovými prostory a profesionálním technickým zázemím.

Dalším mezníkem v budování a rozšiřování firmy bylo zřízení vlastního prezentačního a předváděcího centra pokladních systémů v Praze Hostivaři.

Naše značky